مصونيت قرآن از تحريف

یکی از حرفهايی که ملحدان مطرح کرده اند درباره تحریف قرآن است اما خوبه که بدونید تحريف ، به معناى تغيير حروف و كلمات يا تغيير معانى قرآن ، بر دو قسم است : تحريف لفظى ، تحريف معنوى .تحريف لفظى ; يعنى تغيير دادن الفاظ، به صورت كاستن يا افزودن كلمات قرآن . تحريف معنوى به معناى تفسير به رأى قرآن است .که امروزه  هرکس برای خود و مطابق افکار خود دست به ترجمه قرآن زده و قرآن را تحریف معنوی می کند

تحريف لفظى بر دو قسم است : 1. افزودن بر آيات 2. كاستن از آيات . کسی نگفته  تحريف لفظى به معناى افزودن برآيات و كلمات قرآن واقع شده  . آنچه مورد بحث واقع شده ، تحريف به معناى كاستن از آيات است . در طول تاريخ ، شواهدى وجود دارد كه قرآن سالم مانده و تحريف نشده است . بعضى از اين شواهد عبارتند از:

1.    علاقه زياد عرب به قرآن به دليل فصاحت و بلاغت و آهنگ معجزه آساى آن ،

2.     انس فراوان مسلمانان با قرآن و حفظ و تلاوت آن درزمان پيامبر(ص ) و بعد از ايشان ،

3.     تقدس قرآن نزد مسلمانان و حساس بودن آنان به هرگونه تغيير در آن ،

4.     دستورها و توصيه هاى ويژه پيامبر اسلام (ص ) در مورد تلاوت و نوشتن و حفظ و جمع آورى قرآن ،

5.    تهيه كردن نسخه هاى متعدد از قرآن و فرستادن به كشورهاى اسلامى

 و . . .

شواهدى بر سالم ماندن قرآن و خدشه دار نشدن از سوى دشمنان است . مگر ممكن است قرآن تحريف شده باشد، ولى امامان معصوم (عليهم السلام ) و علماى اسلام كه حافظ و مبيّن قرآن بوده اند ساكت نشسته و چيزى نگفته باشند؟ حتى يك مورد هم ثابت نشده است كه امامان معصوم (عليهم السلام ) مثلاإ گفته باشند اين مورد از قرآن تحريف شده است بنابر اين ، با وجود آنچه ذکر شد و دليل هاى ديگر ، قرآن هرگز دستخوش تحريف نشده است .

  
نویسنده : saeed shams ; ساعت ۱٢:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۳/٥/٢۱
تگ ها :