چرا نام اهل بيت در قرآن نيامده است؟

چرا در قرآن نام مبارك اهل بيت(عليهم السلام) نيامده در صورتى كه نام بعضى از پيامبران و حتى «حضرت مريم (عليها السلام)» ذكر شده است ولي هيچ اشاره اي به نام حضرت زهرا سلام الله عليها نشده است  دليلش چيست؟

 

  1. هر چند در قرآن آياتى وجود دارد كه به گفته شيعه و اهل سنت ، جز بر على (عليه السلام)و برخى ديگر از امامان(عليهم السلام)بر هيچ كس ديگرى قابل انطباق نيست ; همچون آيه ولايت (مائده ، 55) ، آيه مباهله (آل عمران ، 61) و.. . ولى به خاطر مصالحى نام آنان بصراحت در قرآن نيامده است .
  2. قرآن تنها كليات مسائل را بيان كرده و تبيين جزئيات آن ، به پيامبر(صلى الله عليه وآله) واگذار شده است .
  3. در اين كتاب الهى ، آياتى درباره اهل بيت (عليهم السلام)نازل شده كه بسان تصريح به نام آنان و بهتر از تصريح است ;  آيه 55 سوره مائده مى فرمايد : «ولىّ و سرپرست شما تنها خداوند و پيامبرش و افراد مؤمن هستند . افراد مؤمنى كه نماز برپاى داشته و در حال ركوع زكات مى دهند .» تنها كسي كه به اتفاق دانشمندان شيعه و اهل سنت آيه در شأنش نازل شده  حضرت على (عليه السلام) بود كه در حال ركوع انگشتر خود را به فقير داد . در نتيجه تفاوتى نداشت كه خداوند متعال بفرمايد : «سرپرست شما خداوند و رسولش و حضرت على (عليه السلام)هستند يا اينكه صفاتى را از آن حضرت نقل كند كه منحصر به فرد و تنها بر حضرت على (عليه السلام) منطبق باشد .» و كسى كه به دنبال حقيقت باشد از هر دو گفتار يك مطلب را مى فهمد.
  4. اگر نام حضرت على (عليه السلام) بصراحت در قرآن مى آمد ، به احتمال قريب به يقين نااهلان قرآن را تحريف كرده ، به خاطر دشمنى با آن حضرت و محو و حذف نام ايشان از قرآن ، در قرآن دست مى بردند ; چنان كه تا مدتى تدوين احاديث پيامبر اكرم(صلى الله عليه وآله) را به همين منظور ممنوع كردند ; ولى در صورتى كه با ذكر اوصاف گفته شود ، ديگر افراد نااهل دست به تحريف آيات قرآن نزده و ولايت اميرمؤمنان على (عليه السلام)نيز براى حقيقت جويان روشن مى شود .

ادامه مطلب را اينجا بخوانيد

  
نویسنده : saeed shams ; ساعت ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٤/٦
تگ ها :