پاسخی چند به دوستان

تا..............شقايق جمعه 12/3/1385 - 16:25سلام
زن و مرد دو موجود متفاوت از هم هستند
دليلی نداره که سعی کنيم اونا را مقايسه کنيم
موفق باشيد
تا بعدwww.i.parsiblog.com

ضمن تشکر از دوستان گرامی که بر بنده حقير منت نهاده و اظهار لطف نمودند و ابراز محبت نمودند

دوست گرامی همانطور که نوشتيد حق با شما است و امروزه يکی از بزرگترين ظلمهايی که در حق بانوان محترمه می شود همين است که زنان را با مردان مقايسه می کنند و اعتراض می کنند چرا دين آزادی هايی که به مردها داده به زن ها نداده است ؟! اين کلام اگر چه اعتراضی به ظاهر زيبا ولی عوام فريبانه است چرا که ما حق نداريم اين دو مخلوق خدا را که هر کدام روحيات خاص خود را دارد (اگر چه مشترکاتی هم دارند ) با يکديگر مقايسه کنيم بله در مسائل ارزشی خداوند درقرآن تفاوتی بين زن و مرد قرار نداده است بلکه تقوی ملاک قرار داده است برای رسيدن به بهشت.

بنابراين چون اين دو مخلوق هر يک روحيات خاص خود را دارند لذا در تقسيم وظايف هم هر کدام وظيفه در خور و متناسب روحيه خود داده اند پس ما حق نداريم مرد را اصل قرار داده و زن را با مرد مقايسه کنيم اين يک نوع رندی است و به نحوی ظلم بزرگی در حق زنان و کسانی که زن را با مرد مقايسه می کنند مرد را ملاک و اصل دانسته و دست به اين کار می زنند در حق بانوان ظلم کرده اند و تعجب از برخی بانوان که زير علم اين دسته خود را قرار می دهند به گمان اين که اينان دلسوز حقوق زن هستند نه زن و مرد دو موجودند هر کدام را با جنس و صنف خود بايد مقايسه کرد و بر اساس نيازهای خود و سپس درباره حقوق او سخن گفت که آيا دين آن را زيرپا گذاشته يا نه.

/ 3 نظر / 13 بازدید
جليلی

سلام آنچه مردمان مشرق زمين را عقب نگه ميدارد عدم خودباوری و شناخت استعدادها و توان خود شخص است که به دنبال آن مقايسه با ديگران شروع می شود

گل دختر

سلام... هر وقت چن تا پست قبلی رو خوندم نظرمو میگم . اما اینکه چرا امروزه رو آوردن به مقایسه زن و مرد به خاطر اینه که یه عده فمینیست این شعارو ورد زبونها کردن و حالا یکی باید جمعشون کنه و حالیشون کنه که ان اکرمکم عند الله اتقاکم . وگرنه ما چه علاقه ای داریم که خودمون رو در معرض اتهام فمینیست گرایی قرار بدیم؟