مصونيت قرآن از تحريف

یکی از حرفهايی که ملحدان مطرح کرده اند درباره تحریف قرآن است اما خوبه که بدونید تحريف ، به معناى تغيير حروف و كلمات يا تغيير معانى قرآن ، بر دو قسم است : تحريف لفظى ، تحريف معنوى .تحريف لفظى ; يعنى تغيير دادن الفاظ، به صورت كاستن يا افزودن كلمات قرآن . تحريف معنوى به معناى تفسير به رأى قرآن است .که امروزه  هرکس برای خود و مطابق افکار خود دست به ترجمه قرآن زده و قرآن را تحریف معنوی می کند<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

تحريف لفظى بر دو قسم است : 1. افزودن بر آيات 2. كاستن از آيات . کسی نگفته  تحريف لفظى به معناى افزودن برآيات و كلمات قرآن واقع شده  . آنچه مورد بحث واقع شده ، تحريف به معناى كاستن از آيات است . در طول تاريخ ، شواهدى وجود دارد كه قرآن سالم مانده و تحريف نشده است . بعضى از اين شواهد عبارتند از:

1.    علاقه زياد عرب به قرآن به دليل فصاحت و بلاغت و آهنگ معجزه آساى آن ،

2.     انس فراوان مسلمانان با قرآن و حفظ و تلاوت آن درزمان پيامبر(ص ) و بعد از ايشان ،

3.     تقدس قرآن نزد مسلمانان و حساس بودن آنان به هرگونه تغيير در آن ،

4.     دستورها و توصيه هاى ويژه پيامبر اسلام (ص ) در مورد تلاوت و نوشتن و حفظ و جمع آورى قرآن ،

5.    تهيه كردن نسخه هاى متعدد از قرآن و فرستادن به كشورهاى اسلامى

 و . . .

شواهدى بر سالم ماندن قرآن و خدشه دار نشدن از سوى دشمنان است . مگر ممكن است قرآن تحريف شده باشد، ولى امامان معصوم (عليهم السلام ) و علماى اسلام كه حافظ و مبيّن قرآن بوده اند ساكت نشسته و چيزى نگفته باشند؟ حتى يك مورد هم ثابت نشده است كه امامان معصوم (عليهم السلام ) مثلاإ گفته باشند اين مورد از قرآن تحريف شده است بنابر اين ، با وجود آنچه ذکر شد و دليل هاى ديگر ، قرآن هرگز دستخوش تحريف نشده است .

/ 16 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سیدرضا صباحنا

دوست عزیز و گرامی ؛ سلام علیکم ؛ ميلاد مولی الموحدين اميرالمومنين حضرت علی ابن ابيطالب عليه السلام مبارک باد

قاسم

سلام.خیلی مطلب خوبی بو ولی سعی کن از فونت بهتری استفاده کنی .راستی به وبلاگ ما هم سر بزن .فراموش نکی..؟

سیدرضا صباحنا

دوست عزیز و گرامی ؛ سلام علیکم و رحمه الله و برکاته ؛ مبعث نبی گرامی اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی الله عليه و آله و سلم بر شما و بر مسلمين جهان مبارک باد .

حاج کيوان

حضرت آيت الله العظمي مصباح يزدي: چنانچه مردم ديندار باشند اصلاحات زودتر انجام مي شود. عين همين ماجرا توي روستاي ما اتفاق افتاد. آنجا اصلاً اصلاحات نمي شد. يك آيت ا لله هم پيدا نمي شد! يك روز كه خيلي دمغ بوديم تصميم گرفتيم و تقريباً همه ي اهالي روستا موافقت كرده و با هم دسته جمعي ديندار! شديم. يك روز صبح ,يك عالمه زن محجبَه و مرد معممَه با مهر و تسبيح و انواع و اقسام اذكار و اوراد وارد روستاي ما شده من جلو رفته پرسيدم: آيا شما مديران اجتماعي، اقتصادي و سياسي هستيد كه براي اصلاحات به روستاي ما دينداران آمده ايد؟ سر دسته ي آنها با اخم : معتقدان !زودتر از مديران اصلاحات مي كنند. ما پول نفت شما را خشكه مي آوريم درِ خانه تان . ما چنان ذوق زده شديم كه براي دينداري با هم مسابقه گذاشتيم. و شبها كه عالم و آدم مي خوابيدند ما مي رفتيم بالاي پشت بام و بلند جيغ مي كشيديم ,الله اكبر , حالا ما از آن روستا فرار كرده ايم. اما عمه ي ما مي گويد احتمالاً ما دنده ي عقبي ديندار شده بوديم، چون صد رحمت به همان روستاي خراب شده ي قبلي، حالا همه را كشته اند و روستا شده قبرستاني دلگير.

حاج کيوان

جايگاه امام كجاست؟ امام همان كسي است كه از كانون سكولاريسم و ليبراليسم جهاني يعني پاريس با آرامش تمام سوار يك چارتر شد و يكراست به تهران آمد و در هنگام سفر نيز هيچ احساسي بخاطر باز گشت به ميهن نداشت!در فرودگاه امنيت و ديسپلين بي سابقه اي وجود داشت.همه چيز از قبل آماده بود! خلبان اروپايي هم دستش را گرفت و پايين آورد!(يعني اين مزدور ماست) وعده هاي زيادي داه بود: آب مجاني برق مجاني اتوبوس مجاني، تقسيم در آمد نفت در خانه مردم!! آزادي و... اما يكهو اعدامها وترورهاي انقلابي شروع شد. خميني نه تنها از آن امتناع نكرد بلكه موجه شمرد و تاييد كرد. آتش انتقام جويي كشور را فراگرفت. در پي همين بي ملاحظه گيها جنگ شروع شد. جنگ دوساله شد هشت ساله!! خميني سر مردم را كلاه گذاشت و گفت جنگ يك نعمت است!!! بعد از جنگ براي مقابله با سيل مطالبات بر حق مردم دستور اعدام هزاران نفر از جوانان رشيد اين مرز و بوم را صادر كرد(سال67). موقع مردنش هم گفت: من با قلب آرام!!!!! به آن دنيا ميروم!!!

سیدرضا صباحنا

سلام عليکم ؛ سلام بر عشق و سلام بر عاشقی که بر عشق معنی می بخشد و سلام بر معشوق ؛ معشوقی که هیچ موجودی برتر از آن نیست ؛ سلام بر یگانه خالق هستی ؛ سلام بر عشاقی که در طی هشت سال دفاع مقدس جان خود را به معشوق خویش اهدا نمودند ؛ سلام بر عشاق روزه دار ؛ خوشا بر روزه داران ماه پيامبر خدا ماه شعبان ؛ فرا رسيدن ميلاد انوار الهی ؛ حضرت امام حسين عليه السلام ؛ حضرت ابوالفضل العباس عليه السلام و حضرت زين العابدين عليه السلام مبارک باد .

ayatollah

به اهل بيت متمسک شوید که تنها راه نجات اهل بيت هستند خدايا دوست داران اهل بيت را عزيز و دشمنانشان را ذليل گردان

ايمان

چه عالی

CARLOS

درود، پس از چندين ماه بازگشتم... با دلی آکنده از اندوه... هر آنچه که ساليان درازی در دل داشتم بر زبان آورده ام... هر آينه... نوشتاری که پيش روی شماست بر گرفته از دست نوشته های رويداد نگارانی است که آموزگاران ايرانی باور به درستی گفتارشان دارند... بياييد بخوانيد و داوری کنيد ... و هرکجا دروغی يافتيد بگوييد تا همگان بدانند...

=))

واقعا که شنگولی برادر