انواع عدالت

سلسله مباحث عدالت شماره 3: انواع عدالت)<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

اشاره کردم که عدالت معنا و مفهوم وسیعی دارد لذا توه شما را به انواع عدالت جلب می کنم

انواع عدالت: از «عدل» و «عدالت» در حوزه هاى مختلف مانند: عدالت فردى، اجتماعى، اقتصادى، مدنى، جزائى، خانوادگى، عدالت بين زن و مرد، عدالت بين مسلمان و غير مسلمان و... بحث مى شود.        

برخى از آيات در اين باره عبارت است از:

1. عدالت بين زنان (نساء، 3 و 129) كه مراد در اين آيات عدالت در محبت و علاقه قلبى است.

2. عدالت در فديه گرفتن (بقره، 48 ; انعام، 1 و 70)

3. عدالت در حق (اعراف، 159 و 181)

 4. عدالت اجتماعى (نحل، 90)

 

/ 3 نظر / 21 بازدید
سمیه

اعتقاد به "خدا در هستي" به من جهانبيني ميدهد که در آن طبيعت را داراي يک نظام خود آگاه منطقي و داراي هدف ببينم و تضادها و آشفتگي هاي محسوس را نسبي و ظاهري تلقي کنم و در وراي آن حقيقتي هم آهنگ و واقعي معقول پيوسته را معتقد گردم و از سويي خود را در ين دستگاه عظيم داراي معني و مقصود و فلسفه وجودي و در نتيجه جدي و مسئول احساس کنم. سلام دوست عزيز ... وبلاگ زيبا و خوبي داريد ..... وبلاگ گروهي سياه سپيد آماده تبادل لينک با وبلاگ شما دوست عزيز ميباشد ... در صورت تمايل با مديريت وبلاگ تماس بگيريد ... يا کامنت بگذاريد ... منتظر حضور گرم شما در وبلاگمان هستيم ... با آرزوي موفقيت براي شما دوست گرامي ... سياه سپيدها.

آيه هاي دلنشين

سلام دوست عزيز... سري بزن به آيه هاي دلنشين ... به دلت مي نشيند...

نجمه

به نظر من در جامعه ما بين دختر و ژسر هيچ دالتی وجود ندارهُ می دونی چرا؟ چون وقتی يه ژسر احساس نيلز کرد که ازداوج کنه می تونه خيلی راحت نيازش رو برطر کنه ولی يه دختر بايد اينقدر صبر کنه تايکی بياد در خونشونو بزنه . من يه دختر مومنی هست وخيلی وقتها احساس نياز عاطفی به جنس مخالفمو دارم ولی نه می تونم ب کسی دوست بشم(به خاطر مشائل آرويی) نه شرايط ازدواج دارم : به من بگی بايد چهکار کنم ممنون